Grudziądzka 110-114 / 301, 87-100 Toruń, Polska

Sejm kontra mały biznes

Szanowni Państwo! Prezentujemy dziś listę posłów, którzy jawnie stanęli w kontrze do przedsiębiorców branży alkoholowej jak i ich klientów. Nasze zdziwienie wywołuje fakt, jak posłowie lewicy dokonali tzw. „samo zaorania”: Dnia 4 czerwca zgłaszają interpelację, która ma uwolnić branżę spirytusową i tego samego dnia ją odrzucają! Nie jest nam wiadome, co się stało w ciągu tych paru godzin, że z orędowników proobywatelskich rozwiązań stali się ich przeciwnikami. Przypomnijmy, że jesteśmy ostatnim krajem w UE, gdzie nie można zamówić alkoholu przez internet. Wczoraj mogło się to zmienić, jednak posłowie odrzucili poprawkę, a tak wyglądało głosowanie nr 121 na 12 posiedzeniu sejmu*:

PiS + Lewica (1 poseł KO) = Przeciw
KO + PSL + Konfederacja = Za

https://tiny.pl/79k9p

Lista indywidualna
PiS:

  1. Adamczyk Andrzej
  2. Andruszkiewicz Adam
  3. Andzel Waldemar
  4. Ardanowski Jan Krzysztof
  5. Arent Iwona
  6. Ast Marek
  7. Babalski Zbigniew
  8. Babinetz Piotr
  9. Bartosik Ryszard
  10. Bartuś Barbara
  11. Baszko Mieczysław
  12. Bąk Dariusz
  13. Bielecki Jerzy
  14. Błaszczak Mariusz
  15. Bochenek Rafał
  16. Borowiak Joanna
  17. Bortniczuk Kamil
  18. Borys-Szopa Bożena
  19. Buda Waldemar
  20. Bukowiec Stanisław
  21. Burzyńska Lidia
  22. Chmielowiec Zbigniew
  23. Choma Kazimierz
  24. Chorosińska Dominika
  25. Chrzan Tadeusz
  26. Cicholska Anna Ewa
  27. Cieślak Michał
  28. Cymański Tadeusz
  29. Czarnecki Krzysztof
  30. Czarnecki Przemysław
  31. Czarnecki Witold
  32. Czarnek Przemysław
  33. Czartoryski Arkadiusz
  34. Czerwińska Anita
  35. Czochara Katarzyna
  36. Dąbrowska-Banaszek Anna
  37. Dobrzyński Leszek
  38. Dolata Zbigniew
  39. Dorywalski Bartłomiej
  40. Drabek Przemysław
  41. Duda Elżbieta
  42. Duda Jan
  43. Duszek Marcin
  44. Dworczyk Michał
  45. Dziedziczak Jan
  46. Dziuk Barbara
  47. Emilewicz Jadwiga
  48. Filipiak Ewa
  49. Fogiel Radosław
  50. Galemba Leszek
  51. Gawęda Adam
  52. Gawron Andrzej
  53. Gaża Grzegorz
  54. Gembicka Anna
  55. Girzyński Zbigniew
  56. Giżyński Szymon
  57. Glenc Teresa
  58. Gliński Piotr
  59. Golińska Małgorzata
  60. Gołojuch Kazimierz
  61. Gonciarz Jarosław
  62. Gontarz Robert
  63. Gosek Mariusz
  64. Gosiewska Małgorzata
  65. Gowin Jarosław
  66. Górska Agnieszka
  67. Górski Maciej
  68. Gróbarczyk Marek
  69. Gut-Mostowy Andrzej
  70. Gwiazdowski Kazimierz
  71. Gwóźdź Marcin
  72. Hałas Teresa
  73. Hoc Czesław
  74. Hoffmann Zbigniew Grzegorz
  75. Horała Marcin
  76. Hreniak Paweł
  77. Jach Michał
  78. Janczyk Wiesław
  79. Janowska Małgorzata
  80. Kaczmarczyk Norbert
  81. Kaczyński Filip
  82. Kaczyński Jarosław
  83. Kaleta Piotr
  84. Kaleta Sebastian
  85. Kałużny Mariusz
  86. Kamiński Mariusz
  87. Kanthak Jan
  88. Kapinos Fryderyk
  89. Kołakowski Lech
  90. Kossakowski Wojciech
  91. Kosztowniak Andrzej
  92. Kowalczyk Henryk
  93. Kowalski Janusz
  94. Kownacki Bartosz
  95. Kozanecka Ewa
  96. Kozik Krzysztof Janusz
  97. Krajewski Jarosław
  98. Krajewski Wiesław
  99. Krasulski Leonard
  100. Król Piotr
  101. Krupka Anna
  102. Kryj Andrzej
  103. Kubiak Marta
  104. Kubów Krzysztof
  105. Kuchciński Marek
  106. Kurowska Maria
  107. Kurowski Władysław
  108. Kurzępa Jacek
  109. Kwiecień Anna
  110. Kwitek Marek
  111. Latos Tomasz
  112. Lichocka Joanna
  113. Lipiec Krzysztof
  114. Lipiński Adam
  115. Lisiecki Paweł
  116. Lorek Grzegorz
  117. Ławniczak Tomasz
  118. Machałek Marzena
  119. Macierewicz Antoni
  120. Maksymowicz Wojciech
  121. Maląg Marlena Magdalena
  122. Malik Ewa
  123. Małecki Jerzy
  124. Małecki Maciej
  125. Masłowska Gabriela
  126. Materna Jerzy
  127. Mateusiak-Pielucha Beata
  128. Matusiak Grzegorz
  129. Matuszewski Marek
  130. Matuszny Kazimierz
  131. Michałek Iwona
  132. Milczanowska Anna
  133. Milewski Daniel
  134. Morawiecki Mateusz
  135. Mosiński Jan
  136. Moskal Kazimierz
  137. Mrówczyński Aleksander
  138. Mularczyk Arkadiusz
  139. Murdzek Wojciech
  140. Müller Piotr
  141. Nowicka Danuta
  142. Ociepa Marcin
  143. Olejniczak Waldemar
  144. Olszewski Dariusz
  145. Osuch Jacek
  146. Ozdoba Jacek
  147. Paluch Anna
  148. Pamuła Teresa
  149. Paul Jerzy
  150. Piecha Bolesław
  151. Piechowiak Grzegorz
  152. Pieczarka Anna
  153. Piontkowski Dariusz
  154. Płażyński Kacper
  155. Płonka Elżbieta
  156. Polaczek Jerzy
  157. Polak Marek
  158. Polak Piotr
  159. Porowska Violetta
  160. Porzucek Marcin
  161. Puda Grzegorz
  162. Rau Zbigniew
  163. Rusecka Urszula
  164. Rychlik Paweł
  165. Rzymkowski Tomasz
  166. Sak Piotr
  167. Sasin Jacek
  168. Schmidt-Rodziewicz Anna
  169. Schreiber Łukasz
  170. Sellin Jarosław
  171. Siarka Edward
  172. Siarkowska Anna Maria
  173. Sipiera Zdzisław
  174. Skwarek Sławomir
  175. Smoliński Kazimierz
  176. Sobolewski Krzysztof
  177. Soboń Artur
  178. Soin Agnieszka
  179. Sośnierz Andrzej
  180. Sójka Katarzyna
  181. Sroka Magdalena
  182. Stachowiak-Różecka Mirosława
  183. Stefaniuk Dariusz
  184. Strzałka Beata
  185. Suski Marek
  186. Szałabawka Artur
  187. Szarama Wojciech
  188. Szczudło Aleksandra
  189. Szczurek-Żelazko Józefa
  190. Szefernaker Paweł
  191. Szlachta Andrzej
  192. Szulowski Krzysztof
  193. Szumowski Łukasz
  194. Szwed Stanisław
  195. Szymańska Ewa
  196. Szynkowski vel Sęk Szymon
  197. Śniadek Janusz
  198. Śnieżek Adam
  199. Świat Jacek
  200. Tchórzewski Krzysztof
  201. Telus Robert
  202. Terlecki Ryszard
  203. Tomaszewski Włodzimierz
  204. Trepka Mariusz
  205. Tułajew Sylwester
  206. Uruski Piotr
  207. Uściński Piotr
  208. Warchoł Marcin
  209. Wargocka Teresa
  210. Warwas Robert
  211. Warzecha Jan
  212. Wassermann Małgorzata
  213. Wawrzyk Piotr
  214. Wąsik Maciej
  215. Weber Rafał
  216. Wesoły Marek
  217. Wicher Patryk
  218. Wilk Jerzy
  219. Witek Elżbieta
  220. Wojciechowski Grzegorz
  221. Wojtyszek Agata Katarzyna
  222. Woś Michał
  223. Woźniak Grzegorz Adam
  224. Woźniak Tadeusz
  225. Wójcik Michał
  226. Wróblewski Bartłomiej
  227. Wypij Michał
  228. Zagórski Marek
  229. Zawiślak Sławomir
  230. Zieliński Jarosław
  231. Zieliński Tomasz
  232. Zubowski Wojciech
  233. Zyska Ireneusz
  234. Żalek Jacek

KO

  1. Sterczewski Franciszek

Lewica

  1. Adamczyk Rafał
  2. Ajchler Romuald
  3. Biejat Magdalena
  4. Buż Wiesław
  5. Czarzasty Włodzimierz
  6. Czerniak Jacek
  7. Dyduch Marek
  8. Dziemianowicz-Bąk Agnieszka
  9. Falej Monika
  10. Gawkowski Krzysztof
  11. Gdula Maciej
  12. Gill-Piątek Hanna
  13. Gosek-Popiołek Daria
  14. Konieczny Maciej
  15. Koperski Przemysław
  16. Kopiec Maciej
  17. Kotula Katarzyna
  18. Krutul Paweł
  19. Kucharska-Dziedzic Anita
  20. Kulasek Marcin
  21. Kwiatkowski Robert
  22. Maciejewska Beata
  23. Matysiak Paulina
  24. Nowicka Wanda
  25. Obaz Robert
  26. Pawliczak Karolina
  27. Pawłowska Monika
  28. Prokop-Paczkowska Małgorzata
  29. Rozenek Andrzej
  30. Rutka Marek
  31. Scheuring-Wielgus Joanna
  32. Sekuła-Szmajdzińska Małgorzata
  33. Senyszyn Joanna
  34. Sowińska Anita
  35. Szczepański Wiesław
  36. Szejna Andrzej
  37. Szopiński Jan
  38. Śmiszek Krzysztof
  39. Tomaszewski Tadeusz
  40. Trela Tomasz
  41. Ueberhan Katarzyna
  42. Wieczorek Dariusz
  43. Wolski Zdzisław
  44. Wontor Bogusław
  45. Zandberg Adrian
  46. Zawisza Marcelina
  47. Żukowska Anna Maria

Posłowie podpisujący Interpelację nr 7042 w sprawie wsparcia rządu dla małych browarów i winnic w czasie pandemii koronawirusa i tego samego dnia głosujący przeciw:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=7042

*Tytuł 121. głosowania na 12 posiedzeniu brzmi: „Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw” – dokładnie to głosowanie dotyczyło sprzedaży alkoholu przez internet.